• Namn Organisation
  • Helder Cardeira AF Bygg Göteborg
  • Henrik Mortensen Akademiska Hus
  • Anders Berg Akademiska Hus
  • Elin Andersson Arkitekterna Krook & Tjäder
  • Anna Bellman BellaCom (moderator)
  • Maria Skarrie Bengt Dahlgren AB
  • Jennie Ekbom Bengt Dahlgren AB
  • Henrik Jönsson Bengt Dahlgren AB
  • Pernilla Nordström Bengt Dahlgren AB
  • Per-Anders Marberg Bengt Dahlgren Brand & Risk AB
  • Patrick Liljeroth Bengt Dahlgren Göteborg AB
  • Samuel Reinwalds Bengt Dahlgren Göteborg AB
  • Robert Pemaj Bonava Sverige AB
  • Johannes Wallgren Bostads AB Poseidon
  • Kicki Björklund Bostadsbolaget AB
  • Nina Gulin Byggnadsförvaltningen, Kungsbacka kommun
  • Viviann Ryden Castellum
  • Malin Engelbrecht Castellum AB
  • Michaela Eklund Castellum AB
  • Therese Nilsson Castellum AB
  • Louise Juselius Castellum AB
  • Stefan Forsaeus Nilsson Chalmers
  • Mathias Gustafsson Chalmers
  • Hampus Sörensson Chalmers
  • Peiyu Wu Chalmers
  • Dimosthenis Kifokeris Chalmers
  • Naska Abbassi Chalmers
  • May Shayboun Chalmers
  • Johanna Konséleus Chalmers
  • Bert Luvö Chalmers
  • Amanda Bergström Chalmers
  • Kinshan Pang Chalmers
  • Caroline Ingelhammar Chalmers
  • Petter Haglund Chalmers
  • Emma Johansson Chalmers
  • Rita Rodrigues Chalmers - Student
  • Göran Lindahl Chalmers Arkitektur och Samhällsbyggnadsteknik
  • Nils Wirell Chalmers Industriteknik
  • Niklas Lindström Chalmers School of Entrepreneurship
  • Malin Citess Chalmers student
  • Elin Åström Chalmers student
  • Ellen Petersson Chalmers student
  • En deltagare från Chalmers student
  • Anton Avest Chalmers Tekniska Högskola
  • En deltagare från Chalmers, Bygg och miljöteknik / NCC
  • Ivica Crnkovic Chalmers, Chair (talare)
  • Christoffer Lind Chalmers, Student
  • martine buser CM ACE Chalmers
  • Kristin Östling CMB
  • Lars Bankvall CMB
  • Amanda Markgren CMB studentråd
  • Amalie Lennartsson CMB studentråd
  • Björn Willemark CMB studentråd
  • Nikolina Sekulic CMB studentråd
  • Christian Koch construction management/ACE/Chalmers
  • Mikael Dolietis Egnahemsbolaget
  • Maria Henriksson Egnahemsbolaget
  • Annika Kanborn Holmberg Eicorn
  • Mathias Uhlan ELU Konsult AB
  • Taimor Eldaba F O Peterson & Söner AB
  • Jessica Lambertsson F O Peterson & Söner Byggnads AB
  • Noshin Hafizi Fastighetskontoret Göteborgs stad
  • Rikard Silverfur Fastighetsägarna Sverige
  • Charlotte Mönnich Jung Feinschmecker
  • Jesper Jonasson FO Peterson & Söner
  • Anna Nylander Forsen AB
  • Linus Ånevall Framtiden Byggutveckling
  • Anna Wetterberg Framtiden Byggutveckling
  • Erik Falk Framtiden Byggutveckling AB
  • Christina Alsnäs Framtiden Byggutveckling AB
  • Göran Lindsjö Governo (talare)
  • Lena Sjöstrand Gr
  • Charlotta Hansson Allefelt Göteborg Stad Lokalförvaltningen
  • Tor Assarsson Göteborg Stad Lokalförvaltningen
  • Christina Lööf Göteborgs Byggmästareförening
  • Anders Ohlsson Göteborgs Egnahems AB
  • Erik Windt-Wallenberg Göteborgs Egnahems AB
  • Nikol Nielsen Gulis Göteborgs Hamn
  • Annika Oskarsson Göteborgs Hamn
  • Ebba Edlund Göteborgs Stad Fastighetskontoret
  • Ingemar Bogestad Göteborgs Stad Lokalförvaltningen
  • Lina Cavallin Göteborgs Stad Lokalförvaltningen
  • En deltagare från Göteborgs Stad, Kretslopp och vatten (FS5)
  • Elna Hansson Göteborgs Stad, stadsledningskontoret Senior Göteborg
  • Jonas Fasth Göteborgs universitet, Handelshögskolan (talare)
  • Kicki Johanson Higab
  • Sara Movaseghi Higab
  • Elmira Mardani HSB Göteborg
  • Jan Kohvakka Incoord Installationskoordinator AB
  • Pia Ållenberg Inhouse Tech
  • Nils Brazee Inhouse Tech
  • Anders Sundberg Inhouse Tech
  • Sanna Alm Inhouse Tech
  • En deltagare från Integra Engineering AB
  • Matilda Kryh Integra Engineering AB
  • Urban Hammarlund Jernhusen
  • En deltagare från JM
  • Alexander Liljenhed JM AB
  • Fredrik Kjellgren Kjellgren Kaminsky
  • Erik Andersson Kjellgren Kaminsky Architecture
  • Jakob Danckwardt-Lillieström Kjellgren Kaminsky Architecture
  • Martin Bengtsson Klövern AB
  • PerEric Persson KUB arkitekter
  • Karl Axel Johannesson KUB arkitekter
  • Mickael Holgersson LE34 Mätkonsult Sverige AB
  • Andreas Johansson Liljewall Arkitekter
  • Katarina Morén Styf Liljewall arkitekter
  • Per-Henrik Johansson Liljewall arkitekter
  • Kristen Broberg Liljewall arkitekter
  • Monica Österberg Liljewall Arkitekter AB
  • Johan Broström Liljewall Arkitekter Projektstyrning
  • Joakim Rova Lokalförvaltningen
  • Rita Kanaan Lokalförvaltningen, Göteborgs stad
  • Helena Carling Länsstyrelsen
  • Torbjörn Johnson Länsstyrelsen
  • Mattias Johansson Länsstyrelsen Västra Götaland
  • Linn Samuelsson MAQS Advokatbyrå
  • Sofia Söderlund Mölndals stad
  • Fredrik Mellring NCC
  • David Wiberg NCC
  • Fredrik Johansson NCC
  • Christina Claeson-Jonsson NCC AB
  • Johanna Fredhsdotter Lager NCC AB
  • Per-Arne Martinsson NCC Building
  • Johanna Hedenskog NCC Building
  • Henrik Bergman NCC Sverige AB
  • Nicholas Fernholm Nicholas Fernholm (talare)
  • Bernhard Gervide Eckel Norconsult
  • Ljot Strömseng Norconsult
  • Johan Sivengård Norconsult AB
  • Diego Bouzas Norconsult AB
  • Anders Arvidsson Peab AB
  • Jessica Rosell PEAB AB
  • Jonna Smiding Peab Anläggning
  • Hassan Ali Peab Anläggning
  • Roland Järlesand Peab Anläggning AB
  • Sanna Klingström Peab Anläggning AB
  • Darko Asanovic Peab Anläggning AB
  • Mohammed Daebes Peab Anläggning AB
  • Lena Sundqvist Peab Sverige AB
  • Peter Hårte Peab Sverige AB
  • Ida Alainentalo Peab Sverige AB
  • Jonas Udd Peab Sverige AB
  • Torsten Fribert pensionär
  • Andreas Edström Platzer
  • Camilla Godborg Nätterlund Platzer Fastigheter AB
  • Sara Farnebo Preera
  • Fredrik Friblick Prolog
  • Egzon Mehmeti Prolog
  • Nanna Hällgren Protek projektstyrning
  • Marie Svensson Protek Projektstyrning AB
  • Johan Åsenklint Ramböll Sverige AB
  • En deltagare från Rejlers Sverige AB
  • Jan Bengtsson Rejlers Sverige AB
  • Björn Johansson Researcher
  • Nanette Cronemyr Riksbyggen
  • Siamak Khodayari Riksbyggen
  • Tim Jonsson Riksbyggen
  • Filippa Bengtsdotter Riksbyggen
  • Henrik Sonesson Riksbyggen
  • Amir Chizari Riksbyggen (talare)
  • Daniel Bengtsson RISE
  • Åsa Betten RISE AB
  • Marcus Bramer RO-Gruppen Göteborg AB
  • Björn Oxe Robert Dicksons Stiftelse
  • Monica Grote Robert Dicksons stiftelse
  • Fredrik Olsson Rotpartner
  • Berndt Spångberg Rotpartner
  • Tobias Nordlund Rotpartner
  • John Kåwert Rotpartner
  • Thomas Ridderstråle Saab AB
  • Maria Persson Semrén & Månsson
  • Sophie Dufva Semrén & Månsson
  • Peter Fredriksson Skanska
  • Peter Samuelsson Skanska
  • Linnea Wallrim Skanska Sverige AB
  • My Pettersson Skanska Sverige AB
  • Martin Andersson Stena AB
  • Micael Jansson Stena Bygg AB
  • Cecilia Fasth Stena Fastigheter
  • Ann-Catrin Dryselius Stena Fastigheter Göteborg AB
  • Gunilla Wiberg Stena Fastigheter Göteborg AB
  • En deltagare från Student
  • Gustav Thorsell Student
  • Daniel Blomberg Student Chalmers
  • Klaudia Wybraniec Student på Chalmers
  • Elin Institoris Student, Chalmers
  • Anna Lönn Lundbäck Sveriges Byggindustrier
  • Pär Åhman Sveriges Byggindustrier
  • Abraham Staifo Sveriges Byggindustrier
  • Björn Skoogh Sweco
  • Felicia Stockenberg Sweco
  • Frida Karlge SWECO
  • Catrine Öst Forssblad Sweco
  • Karl Fimmerstad Sweco Management AB
  • Chrisopher Nilsson Sweco Systems
  • Marcus Jungblom Sweco Systems AB
  • Mårten Everbrand Sweco Systems AB
  • Martin Burrows Symetri
  • Antti Kurvinen Tampere University / Chalmers
  • Gunilla Haglund Tengbomgruppen ab
  • Per Merinen Trafikkontoret
  • Carl-Anton Holmgren Trafikkontoret
  • Amanda Ekenborn Trafikkontoret
  • Bo Lindgren Trafikverket
  • Susanne van Raalte Trafikverket
  • Robert Tholin Trafikverket
  • En deltagare från Trafikverket
  • Johan Collinder Trafikverket
  • Niklas Skogsäter Trafikverket
  • Alexander Spånglund Trafikverket
  • En deltagare från Trafikverket
  • Bo Larsson Trafikverket
  • Shirwa Amin Tuve Bygg AB
  • Anders Hansson Urbanista Stad
  • Anna Uhrbom Urbanista Stad
  • Klara Jonsson Urbanista stad AB
  • Catharina Migell Urbanista Stad AB
  • André Berggren Urbanista Stad AB
  • Olof Lundstedt Urbanista stad AB
  • Manuela Studer Urbanista Stad AB
  • Amanda Höjer Vasakronan
  • Rebecca Wedberg Vasakronan
  • Magnus Tengberg Vasakronan
  • Kristina Pettersson Post Vasakronan AB
  • Robin Skantze Vasakronan AB
  • Ola Kjellman VBK
  • Jon Örn VBK
  • Kent Haglund Veidekke Bostad
  • Per-Magnus Bäckman Ventilationsgruppen
  • Henrik Ekberg Ventilationsgruppen
  • Christian Ekstedt Ventilationsgruppen
  • En deltagare från VG Regionen
  • En deltagare från Västfastigheter
  • Ulf Berggren Västfastigheter
  • Adam Hofmaier Hagsjö Västfastigheter
  • Jonna Morkvist Västfastigheter
  • Marnie Reusser Levin Västfastigheter
  • Fredrik Sundaeus Västfastigheter
  • En deltagare från Västfastigheter
  • En deltagare från Västfastigheter
  • Erik Tellow Västfastigheter
  • Jonna Olsson Västfastigheter
  • Maria Lidholm Västra Götalandsregionen, Närhälsan
  • Peter Leuchovius White arkitekter
  • Naji Shabarek White arkitekter
  • Lars-Erik Nilsson White arkitekter AB
  • Gisela Carlén White arkitekter AB
  • Magnus Borglund White arkitekter AB
  • En deltagare från Wikström installationskonsult AB
  • Donia Aslanzadeh WSP
  • Johanna Gustafsson WSP
  • Pontus Lagerström WSP
  • Tommy Ivarsson WSP
  • Andreas Helgesson WSP Sverige
  • Fredrik Hautau WSP Sverige AB
  • Linnea Arvidsson Wästbygg
  • Mattias Klintbäck Wästbygg AB
  • daniel he Zynka BIM
  • Martin Tomasson Zynka BIM
  • Malin Janson Älvstranden Utveckling AB
  • Jenny Olsson ÅF
  • Anders Nilsson ÅF AB
  • Henrik Johansson ÅF Infrastructure
  • Joakim Tornberg ÅF Infrastructure
  • Hannu Matiasson ÅF Infrastructure AB
  • Johanna Sigvardsson ÅF/Chalmers
  • Magdalena Bogren ÅF/Chalmers
  • Totalt 268 deltagare

Ledarskapsdagen 2019: Naturligt eller artificiellt ledarskap – vart är vi på väg?

Mingla med roboten Liv, vanligtvis medarbetare på Riksbyggen. Hon berättar om sin roll i bolagets AI-resa.

Robotmingel och branschpanel

Riksbyggen är mitt i en spännande digital resa. Amir Chizari CIO/CDO, berättar om vilken potential han ser i AI-tekniken. Till sin hjälp har han roboten Liv, Riksbyggens digitala medarbetare. Liv kommer även att delta under fikapausen för den som vill mingla.

Dagen bjuder också på paneldiskussion med samhällsbyggare i AI-utvecklingens framkant. I panelen deltar Linn Samuelsson, Advokat/Head of Digital Business, MAQS, Christina Claeson-Jonsson, FoU-chef, NCC, Björn Skoogh, Team and Product Manager, Sweco och Malin Engelbrecht, projektchef Strategiska initiativ, Castellum

Dessutom avslöjas vem som får ta emot utmärkelsen Guldhuset 2019

Extraerbjudande!

Efter Ledarskapsdagen bjuder Forsen in CMB:s partner till en After Work. Anledningen är firandet av sammanslagningen med Projektgaranti. Tid 17.00-20.00, Gamla Alemdalsvägen 5.
Anmäl dig senast 18 april till forsen.com/event

Praktisk information

  • Datum: Torsdag den 25 april 2019
  • Tid: Klockan 12:00 till 16:30 · Lägg till i kalender
  • Plats: Chalmers Conference Centre, Göteborg ・Karta
  • Kostnad: Kostnadsfritt för medarbetare på CMB:s partnerföretag, för studenter och anställda vid Chalmers, samt för traineer inom Framtidens Samhällsbyggare. Övriga betalar 1385 kronor exklusive moms.
  • Upplysningar: info@cmb-chalmers.se

Dokumentation