• Namn Organisation
  • Henrik Mortensen Akademiska Hus
  • Ulrika Hörgren Akademiska Hus
  • Christer Fröberg Arkitekterna Krook & Tjäder
  • Per-Anders Marberg Bengt Dahlgren Brand & Risk AB
  • Patrick Liljeroth Bengt Dahlgren Göteborg AB
  • Samuel Reinwalds Bengt Dahlgren Göteborg AB
  • Robert Pemaj Bonava Sverige AB
  • Johannes Wallgren Bostads AB Poseidon
  • Catarina Hagwall Bostadsbolaget
  • Nina Gulin Byggnadsförvaltningen, Kungsbacka kommun
  • Amanda Bergström Chalmers
  • Caroline Ingelhammar Chalmers
  • Jennie Bergqvist Chalmers
  • Kinshan Pang Chalmers
  • Petter Haglund Chalmers
  • Ellen Petersson Chalmers student
  • Anton Avest Chalmers Tekniska Högskola
  • En deltagare från Chalmers, Bygg och miljöteknik / NCC
  • Christoffer Lind Chalmers, Student
  • Lars Bankvall CMB
  • Amanda Markgren CMB studentråd
  • Amalie Lennartsson CMB studentråd
  • Nikolina Sekulic CMB studentråd
  • Björn Willemark CMB studentråd
  • Annika Kanborn Holmberg Eicorn
  • Rikard Silverfur Fastighetsägarna Sverige
  • Charlotte Mönnich Jung Feinschmecker
  • Anna Wetterberg Framtiden Byggutveckling
  • Linus Ånevall Framtiden Byggutveckling
  • Erik Falk Framtiden Byggutveckling AB
  • Anders Ohlsson Göteborgs Egnahems AB
  • Nikol Nielsen Gulis Göteborgs Hamn
  • Annika Oskarsson Göteborgs Hamn
  • Ebba Edlund Göteborgs Stad Fastighetskontoret (FS5)
  • Elmira Mardani HSB Göteborg
  • Johan Lind Hökerum Bygg
  • Pia Ållenberg Inhouse Tech
  • Nils Brazee Inhouse Tech
  • En deltagare från JM
  • Alexander Liljenhed JM AB
  • Fredrik Kjellgren Kjellgren Kaminsky
  • Jakob Danckwardt-Lillieström Kjellgren Kaminsky Architecture
  • Erik Andersson Kjellgren Kaminsky Architecture
  • Erik Tellow Kund och Fastighet Västfastigheter
  • Mickael Holgersson LE34 Mätkonsult Sverige AB
  • Kristen Broberg Liljewall arkitekter
  • Per-Henrik Johansson Liljewall arkitekter
  • Katarina Morén Styf Liljewall arkitekter
  • Monica Österberg Liljewall Arkitekter AB
  • Rita Kanaan Lokalförvaltningen, Göteborgs stad
  • Helena Carling Länsstyrelsen
  • Sofia Söderlund Mölndals stad
  • David Wiberg NCC
  • Martin Fjellman NCC
  • Fredrik Mellring NCC
  • Bernhard Gervide Eckel Norconsult
  • Johan Sivengård Norconsult AB
  • Anders Arvidsson Peab AB
  • Jessica Rosell PEAB AB
  • Hassan Ali Peab Anläggning
  • Jonna Smiding Peab Anläggning
  • Roland Järlesand Peab Anläggning AB
  • Sanna Klingström Peab Anläggning AB
  • Therese Börjesson Peab Bostad
  • Andreas Edström Platzer
  • Camilla Godborg Nätterlund Platzer Fastigheter AB
  • Sara Farnebo Preera
  • Anna Nylander Projektgaranti AB
  • Nanna Hällgren Protek projektstyrning
  • Marie Svensson Protek Projektstyrning AB
  • Jan Bengtsson Rejlers Sverige AB
  • Nanette Cronemyr Riksbyggen
  • Amir Chizari Riksbyggen (talare)
  • Fredrik Olsson Rotpartner
  • Berndt Spångberg Rotpartner
  • Tobias Nordlund Rotpartner
  • My Pettersson Skanska Sverige AB
  • Linnea Wallrim Skanska Sverige AB
  • Ann-Catrin Dryselius Stena Fastigheter Göteborg AB
  • anders Hellgård Stena Fastigheter Göteborg AB
  • Gunilla Wiberg Stena Fastigheter Göteborg AB
  • Gustav Thorsell Student
  • Felix Carlson Student, Chalmers
  • En deltagare från SVVH Staden Vi Vill Ha
  • Karl Fimmerstad Sweco Management AB
  • Mats Persson Symetri AB
  • Antti Kurvinen Tampere University / Chalmers
  • Gunilla Haglund Tengbomgruppen ab
  • Mikael Bergqvist Trafikkontoret
  • Per Merinen Trafikkontoret
  • Bo Lindgren Trafikverket
  • Susanne van Raalte Trafikverket
  • Shirwan Amin Tuve Bygg AB
  • Amanda Höjer Vasakronan
  • Kristina Pettersson Post Vasakronan AB
  • Mats Enander Vasakronan AB
  • Ola Kjellman VBK Konsulterande ingenjörer AB
  • Fredrik Sundaeus VG Regionen
  • En deltagare från VG Regionen
  • Adam Hofmaier Hagsjö Västfastigheter
  • Jonna Morkvist Västfastigheter
  • Marnie Reusser Levin Västfastigheter
  • Donia Aslanzadeh WSP
  • Johanna Gustafsson WSP
  • Pontus Lagerström WSP
  • Fredrik Hautau WSP Sverige AB
  • Linnéa Arvidsson Wästbygg AB
  • Malin Janson Älvstranden Utveckling AB
  • Petter Wadmark ÅF
  • Anders Nilsson ÅF AB
  • Henrik Johansson ÅF Infrastructure
  • Joakim Tornberg ÅF Infrastructure
  • Hannu Matiasson ÅF Infrastructure AB
  • Kaia Eichler ÅF, Hållbart Byggande
  • Totalt 114 deltagare

Ledarskapsdagen 2019: Naturligt eller artificiellt ledarskap – vart är vi på väg?

Några av våra medverkande: Anna Bellman – moderator, Jonas Fasth – forskare Handelshögskolan i Göteborg, Nicholas Fernholm – expert inom AI, strategisk logistik och innovation.

En dag med viktiga frågor för framtidens ledarskap

  • Hur kan AI bidra till ett mer effektivt byggande?
  • Hur leder vi  både människor och intelligent teknik?
  • När får vi den första digitala chefen?
  • Hur säkerställer vi etik, transparens och säkerhet?

Praktisk information

  • Datum: Torsdag den 25 april 2019
  • Tid: Klockan 12:00 till 16:30 · Lägg till i kalender
  • Plats: Chalmers Conference Centre, Göteborg ・Karta
  • Kostnad: Kostnadsfritt för medarbetare på CMB:s partnerföretag, för studenter och anställda vid Chalmers, samt för traineer inom Framtidens Samhällsbyggare. Övriga betalar 1385 kronor exklusive moms.
  • Upplysningar: info@cmb-chalmers.se