Deltagarlista - Vem tar helhetsansvaret för stadsutvecklingen? (2016-03-15)
 
 
Namn

Företag/organisation

Cathrine Gerle

Akademiska Hus

Hans Hofflander

Akademiska Hus

Peter Lindberg

Akuro

Amanda Jonasson

Ale kommun

Henrik Jönsson

Bengt Dahlgren AB

Anders Svensson

CaseLab AB

Lasse Fryk

Centrum för urbana studier Hammarkullen

Joakim Wallin

Chalmers Studentbostäder

Åsa Östlund

Chalmersfastigheter

Fredrika Levén

Chalmersfastigheter AB

Lars Bankvall

CMB

Ulrika Håård

CMB

Bengt Christensson

CMB

Mikael Johansson

CMB Studentrepresentant

Donia Aslanzadeh

CMB Studentråd

Anna Jansson

CMB Studentråd

Jonas Apelqvist

CMB Studentråd, DCPM

Patricia Jerlin

D OFFICE arkitekter

Josefin Wallentin Andersson

Fastighetskontoret, Göteborgs Stad

Pia Arnesson

GR

Anna Gustafsson

GR

Mariella Petersson

Göteborg stad

Kristin Magnusson

Göteborg Stad, Stadsbyggnadskontoret, strategiska

Peter Sätterberg

Göteborg Stad, Stadsledningskontoret

Johan Nyström

Göteborgs Stad Stadsledningskontoret

Louise Johansson

Göteborgs stad, park- och naturförvaltningen

Felicia Klasson

Göteborgs Stad, stadsbyggnadskontoret

Emelie Axelsson

Göteborgs stads bostadsaktiebolag

Martin Öberg

Handelshögskolan Göteborgs universitet

Kristian Henninge

Hifab

Linnea Lindkvist

Hifab AB

Kicki Johanson

Higab AB

Cina Gasparini

Higab AB

Björn Bergsten

HSB Göteborg

Matilda Svenning

Härryda kommun

Morgan Larsson

Integra Engineering AB

Anna Ohlin

Kretslopp och vatten, Göteborgs stad

Alexandra Romanov

Kungsbacka SBK

Miriam Márkus Johansson

Kungälvs kommun

Cecilia Örtendahl

Kungälvs kommun

Alexandra Larsson

Lerums kommun

Lissie Rossing

Liljewall arkitekter

Johan Broström

Liljewall arkitekter

Ann Tolly

Liljewall Arkitekter AB

Sofia Stenberg

Lokalförvaltningen

Felicia Johansson

Lokalförvaltningen

Anna Sköldberg

Mölndal centrumledning AB

Anna Sundin

Mölndals stad

Karin Lundberg

NCC Boende AB

Maria Mattsson

Norconsult

Carolin Folkeson

Norconsult AB

Sanna Hermansson

Peab anläggning ab

Angela Polanco

PEAB Sverige AB

Pontus Bern

Platzer Fastigheter

Lisa Häggdahl

Platzer Fastigheter AB

Anna Andersson

Projektgaranti

Jonas Dahl

Sturm und Drang Reklambyrå

Petra Sedelius

Sveriges Byggindustrier

Johanna Lennmalm

Trafikkontoret

Bo Lindgren

Trafikverket

Ulf Gråberg

Ulf Gråberg Fast.värd AB

Ola Kjellman

VBK AB

Carolina Lundberg

Västtrafik AB

Carina Björsgård

Västtrafik AB

Lisa Dickson Dolietis

Västtrafik AB, avd Infrastruktur

Evelina Johansson

White arkitekter

Anders Jurin

White arkitekter

Tania Sande

White arkitekter

Elina Engelbrektsson

WSP

Kristina Hellerström

WSP Analys&Strategi, Göteborg

Catharina Migell

WSP Sverige AB

Elisabet Pennman

ÅF Infrastructure AB

Magnus Åhs

Ågren

Maria Seeman

Ågren konsult

Manne Wahlberg

Älvstranden Utveckling

Johan Ekman

Älvstranden Utveckling AB

Manilla Shillingford

Älvstranden Utveckling AB

Lina Lundgren

Älvstranden Utveckling AB


Totalt 78 deltagare