• Namn Organisation
  • Emma Corneliusson AF Gruppen Sverige
  • Annica Almroth AF Gruppen Sverige
  • Amanda Jonasson Ale kommun
  • Adam Nilsson Arbetsmarknad och vuxenutbildningsförvaltningen
  • Bashar Haddad Arkitekterna Krook & Tjäder
  • Bengt Petersson B Consulting AB
  • Daniel Ericsson BJC Group AB
  • Bengt Himmelmann Borås Stad
  • Hilda Wenander Bostadsbolaget
  • Kicki Björklund Bostadsbolaget
  • Emelie Axelsson Bostadsbolaget
  • Stefan Pettersson ByDemand
  • Sofie Düring Chalmers
  • Ebba Edlund Chalmers Tekniska Högskola
  • Stina-Maria Sandgren chalmers väg och vatten
  • Fredrika Levén Chalmersfastigheter AB
  • Kristin Östling CMB
  • Bengt Christensson CMB
  • Simon Grimberg Development Partner
  • Michel Kalyun EPG Projektledning
  • Maria Brandt Fastighetskontoret
  • Karin Darj Fastighetskontoret, Göteborgs stad
  • Jahja Zeqiraj Fastighetsnämnden
  • Linus Ånevall Framtiden
  • Linda Björk Framtiden
  • Catrine Andersson Framtiden Byggutveckling
  • Anders Jurin Framtiden Byggutveckling
  • Edward Berndtsson Framtiden Byggutveckling
  • Hanna Hall Framtiden Byggutveckling AB
  • Joa Ivarsson Framtiden Byggutveckling AB
  • Kristina Belfrage Framtiden Byggutveckling AB
  • Martin Blixt Framtiden Byggutveckling AB
  • Erik Falk Framtiden Byggutveckling AB
  • Lars Carlsson Framtiden Byggutveckling AV
  • Kristina Hulterström Förvaltnings AB Framtiden
  • Malin Larsson GR
  • Andréa Kihl GR
  • Kristina Göthberg GR Framtidens Ledare
  • Ann-Katrine Engström GR Framtidens Ledare
  • Sofia Larsson GR Utbildning
  • Lena Sjöstrand GR Utbildning
  • christian sandblom GR, Framtidens Ledare
  • Mohammed Sadi Göteborg Stad - Lokalförvaltningen
  • Iris Hultgren Göteborg Stad, Trafik
  • Veronica Berntson Göteborg stad, SDF Västra Hisingen
  • Hiwa Zebari Göteborgs Stad
  • Stefan Eglinger Göteborgs stad trafikkontoret
  • Carl Blixt Göteborgs Stad Västra Hisingen
  • Erén Andersson Göteborgs stad Västra Hisingen
  • Emma Larsson Göteborgs Stad, Fastighetskontoret FS4
  • Elin Andersson Göteborgs stad, Kretslopp och vatten
  • Oskar Johansson Göteborgs Stad, Kretslopp och vatten
  • Seija Kemppainen Göteborgs stad, lokalförvaltningen
  • Niclas Bergendahl Göteborgs stad, Park- och naturförvaltningen
  • Louise Johansson Göteborgs Stad, Park- och naturförvaltningen
  • Liza Poultourtsidou Göteborgs Stad, park- och naturförvaltningen
  • Lina Eriksson Göteborgs Stad, Park- och naturförvaltningen (FS4)
  • Felicia Klasson Göteborgs Stad, Stadsbyggnadskontoret
  • Roham Nikinosheri HSB Göteborg
  • Nils Brazee Inhouse Tech
  • Anders Sundberg Inhousetech AB
  • Lotta Thonell Inhousetech AB
  • Christer Fröberg Kjellgren Kaminsky Architecture
  • Didrik Almqvist Kretslopp och vatten
  • Andreas Severinsson Kretslopp och Vatten
  • Anna Ohlin Kretslopp och vatten
  • Simon Trevik Kretslopp och vatten
  • Linnea Lundberg Kretslopp och vatten
  • Sofia Örngren Kretslopp och vatten, Göteborgs Stad
  • Nike Vallström Kulturförvaltningen, Göteborgs Stad
  • Madeleine Hassellund Kungsbacka kommun
  • Sofie Svensson Kungsbacka kommun
  • Charlotta Ljungkull Kungsbacka kommun
  • Karolina Oxfall Kungsbacka kommun
  • Ola Nylander Kungsbacka kommun
  • Johan Emanuelsson Kungälvs kommun
  • Per-Ola Johannesson Lerums kommun
  • Rebecca Greek Lerums kommun
  • Mia Ekendahl-Wisur Lerums Kommun
  • Elaf Ahmad Lerums kommun FS4
  • Stig Aronsson Lerums kommun Samhällsbyggnad
  • Ottie Holmberg Lerums kommun, bygglovsenheten
  • Joanna Henje Liljewall arkitekter
  • Johan Törnqvist Lokalförvaltningen
  • Patrik Jermin Lokalförvaltningen
  • Ellen Bjurhem Lokalförvaltningen
  • Peter Almskog Lokalförvaltningen
  • Tilda Melin Strandberg Lokalförvaltningen
  • joakim rova Lokalförvaltningen
  • Felicia Johansson Lokalförvaltningen
  • Fotis Xenokotas Lokalförvaltningen i Göteborg
  • Frans Nordström Lokalförvaltningen, Göteborg Stad
  • Malin Svensson Länsstyrelsen
  • Olof Franzén Länsstyrelsen
  • Christina Gustafsson Länsstyrelsen Västra Götaland
  • Ulf Magnusson MVB Astor Bygg AB
  • Daniel Hammerlid Norconsult AB
  • Erika Nilsson Nyutbildad landskapsarkitekt
  • Hans Abbas Park och Natur
  • Lena Jakobsson Park och naturförvaltningen
  • Emma Johansson Park- och naturförvaltningen
  • Jörgen Hermansson Partille kommun
  • Per Sahlin Partille Kommun
  • Eva Carlsson Partille kommun
  • Emma Johansson Partille kommun
  • Madelene Abu Izam Partille kommun FS 4
  • Nermina Gosto Peab Anläggning
  • Sanna Hermansson Peab Anläggning AB
  • Beatrice Mattsson Peab Anläggning AB
  • Andreas Knoop Peab Anläggning AB
  • Eva Fröberg Peab Anläggning AB
  • Roger Westberg Peab Anläggning AB
  • Berth Larsson Peab Anläggning AB
  • Johan Ekberg Peab Anläggning AB
  • Thomas Larsson Peab Anläggning AB
  • Christian Genberg Peab Anläggning AB
  • Darko Asanovic Peab Anläggning AB
  • Mattias Emanuelsson Peab Anläggning AB
  • Roland Järlesand Peab Anläggning AB
  • Lovisa Strandberg Peab Anläggning AB (FS4)
  • Sofia Dalbert Platzer Fastigheter
  • Pontus Bern Platzer Fastigheter
  • Mathias Stare Pousette& Co
  • Mikael POUSETTE Pousette& Co
  • My Ekrelius Preera
  • Kajsa Hessel Projektgaranti
  • Alexandra Larsson Region Halland, Regionfastigheter (FS2)
  • Pierre Strömbäck Riksbyggen
  • Mikael Ahlén Riksbyggen
  • Björn Hagelin Riksbyggen
  • Anders Johansson Riksbyggen
  • Henrik Sonesson Riksbyggen
  • Christina Westerlund Riksbyggen, Bostad Väst
  • Kajsa Blomqvist RISE
  • Alice Hedén RISE
  • Marcus Bramer RO Gruppen Göteborg AB
  • Helena Iveroth SBK
  • Martin Winroth SDF Västra Hisingen
  • Maria Rahm Christensson SDF Västra Hisingen
  • Esmeralda Björnsdotter Semrén + Månsson
  • Fabian Lundgren Serneke Anläggning AB
  • Hannes Enqvist Serneke Anläggning AB
  • Jaquline DeCerein Skanska Sverige AB
  • Arne Person Staden Vi Vill Ha och Medborgarkraften
  • Frida Bard Stadsbyggnadskontoret
  • Eva Wennberg Stadsbyggnadskontoret
  • Frida Kjäll Stadsbyggnadskontoret, Göteborgs Stad
  • Gilbert Svensson SVVH Staden Vi Vill Ha
  • Daniella Petersen Teknikens Ekonomi & Organisation, Chalmers
  • Eiwe Ljungblom Tillväxt i Mänsklighetens Tjänst
  • Magnus Ståhl Trafikkontoret
  • Johanna Lennmalm Trafikkontoret
  • Lukas Wallmander Trafikkontoret FS4
  • Jenny Ekeblad Trafikkontoret Göteborgs stad
  • Lena Dübeck Trafikkontoret Göteborgs stad
  • Per Wingqvist Trafikkontoret Göteborgs stad
  • Per Bratthammar Trafikkontoret Göteborgs stad
  • Josefson Emma Trafikkontoret, Göteborgs stad
  • Glenn Svensén Trafikverket
  • Tomas Wahlqvist Vasakronan
  • Bo Törnkvist Vasakronan
  • Kristina Pettersson Post Vasakronan AB
  • Johanna Jeppsson Västfastigheter FS4
  • Gunilla Grahn-Hinnfors Västsvenska Handelskammaren
  • Tania Sande White
  • Karin Palm White
  • Jakob Dankwardt-Lillieström White arkitekter
  • Andreas Helgesson WSP
  • Mattias Klintbäck Wästbygg AB
  • Malin Axelsson Wästbygg AB FS4
  • Rune Arnesen Älvstranden Utveckling
  • Gustav Högsberg Älvstranden Utveckling
  • Mats Ransgård Älvstranden Utveckling
  • Thomas Nygren Älvstranden Utveckling AB
  • Åsa Vernersson Älvstranden Utveckling AB
  • Rikard Sporre Öckerö kommun
  • Johanna Paulsson Öckerö kommun
  • Totalt 177 deltagare

”Så här utvecklar vi Friskväderstorget!”

Välkommen till vårt avslutande idéseminarium på Auktionsverket Kulturarena den 27 oktober!

Under 14 månader har vi som traineer i Framtidens Samhällsbyggare iakttagit och deltagit i samhällsbyggandet i Göteborg. Det har gett oss många spännande tankar och idéer om  hur vi i sektorn egentligen jobbar tillsammans och hur vi gemensamt ska tackla utmaningarna som vi står inför.

Under en innehållsrik eftermiddag vill vi dela med oss av de reflektioner och insikter som vi  gjort under vårt traineeår. Vi kommer även att presentera det stadsutvecklingscase om hur vi utvecklar Friskväderstorget som vi arbetat med.

Låter det spännande? Antalet platser är begränsat så anmäl dig direkt – och glöm inte att avanmäla dig vid förhinder!

P.S. Efter seminariet blir det barhäng i lokalerna för den som vill stanna kvar och mingla till livemusik. D.S.

Framtidens Samhällsbyggare är traineeprogrammet som bryter gränser inom samhällsbyggnadssektorn. Programmet är aktörsövergripande genom att både privata företag och offentliga organisationer deltar.

Praktisk information